БАСКЕТБОЛ - Паднахме от "Левски"

Петък, 19 Април 2024 23:56

БГ Баскет

Левски победи Ямбол с 88:79 в много равностоен мач и избухване в края на мача.

С този успех и благодарение на победата на Академик над Миньор в Пловдив, вече Левски е фаворит за 8-то място.

Мачът на "сините" свърши десетина минути преди този в Пловдив и Левски изчака в съблекалнята да види дали ще получи необходимия резултат и от Академик, за да е в плейофите.

Ямбол бе без наказания Николай Михайлов, но въпреки това оказа сериозен отпор. Важността на мача натежа на Левски и във втори пореден двубой "сините" не показаха своята игра.

И двата отбора със сходни проблеми - малко опитни играчи, и състав с преобладаващо присъствие на юноши.

Въпреки измъчените действия в наситената програма в последните седмици, двата отбора имаха задоволителна резултатност.

Ямбол очаквано заложи сериозно на стрелбата от тройката, като наниза 7 далечни шута само през първото полувреме.

Ветераните Павел Маринов и Иван Лилов бяха вкарали повечето точки за гостите в първата четвърт, а половината актив за Левски бе дело на Димитър Маринчешки.

В средата на втория период за първи път стана двуцифрена разлика след серия за "сините" преди Ямбол да наниже три поредни тройки, за да се върне до 42:38 на почивката.

В третата четвърт гостите изравниха, а мачът тръгна кош за кош и Ямбол поведе на няколко пъти, дори с 5 в края на частта.

Надстрелването от тройката продължи, и след няколко равенства в последния период, след четири поредни Левски дръпна с 8 напред.

Битката продължи ожесточено, като никой не бе готов да се откаже от плейофите.

Нова серия на Левски от 8-0 в точния момент обаче на практика сложи точка на спора, след като разликата за първи път мина 10 и точно две минути преди сирената бе вече 14 точки.

Някъде там Ямбол свърши силите и в игра се появиха всички млади играчи от пейката, и за двата отбора.

Димитър Маринчешки бе най-резултатен за Левски с 25 точки, 23 наниза Асен Великов с 5 тройки, 22 добави Златин Георгиев и 9 с 10 асистенции Лъчезар Димитров.

23 за Ямбол отбеляза Павел Маринов, 20 - Александър Матушев, 17 - Иван Лилов и 14 - Йоан Христов.